poniedziałek, 21 stycznia 2019

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU

Kochani niestety jak co roku jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc i wsparcie  w postaci  przekazania dla naszych dzieci 1%  podatku. Piszę niestety gdyż jak każdy  zdecydowanie wolelibyśmy tego nie robić , dzieci powinny chodzić do szkoły ,  bawić się, uczyć a przede wszystkim powinny być zdrowe . Ale życie postawiło nas przed innymi doświadczeniami i tak od 20 lat  staramy się  jak tylko potrafimy aby zapewnić Łukaszowi i Bartkowi  w miarę naszej możliwości rehabilitację, zakup lekarstw , środków opatrunkowych, sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny taki jak wózki inwalidzki, buty specjalistyczne,  ortezę na rękę ,  krzesełko kąpielowe, pieluchomajtki   wyjazdy na turnusy i wizyty  u specjalistów które niestety w większości są prywatne. Nasze dzieci  do końca życia będą potrzebowały opieki i wsparcia osoby drugiej, chłopcy  nic nie widzą i nic nie słyszą , są karmieni dojelitowo i poruszają się na wózkach inwalidzkich . Młodszy syn Bartosz ma szansę na samodzielne chodzenie o co tak mocno walczymy. Łukasz natomiast  na dzień dzisiejszy  potrafi sam wejść na wózek , a po domu przemieszcza się na kolanach. Niestetyi na kolanach i na łokciach ma  bardzo duże zmiany zwyrodnieniowe-guzy  które go bolą  i w przypadku starszego syna walczymy o to żeby nie było gorzej. Nasze dzieci chorują od urodzenia  ale to nie jest tak, że gdy człowiek rodzi się zdrowy to  tak musi pozostać  nieszczęście może spotkać każdego z nas niezależnie od wieku  dlatego tak bardzo powinniśmy wspierać osoby potrzebujące a przekazanie 1% podatku  daje  potrzebującym bardzo dużo wsparcie.
Dlatego prosimy o Waszą pomoc w postaci przekazania 1% podatku dla braci w rubryce 
KRS wpisujemy 0000037904
w rubryce na podanie celu szczegółowego należy wpisać:
2809 JASZCZUR ŁUKASZ I BARTOSZ
Darmowe rozliczenie Pit 2018/2019 

 wdzięczni rodzice Joanna i Jacek

PIT 2019: fiskus obliczy nasz podatek. Co z odliczeniem 1 procenta?

Polacy doczekali się wreszcie systemu rozliczania podatku dochodowego (PIT) na miarę czasów – nie tylko nie muszą już wypełniać papierowego (czytaj zawiłego) zeznania i składać go osobiście w urzędzie skarbowym. Zrobi to za nas urząd, i jeśli nie wniesiemy modyfikacji, to automatycznie zostanie ono zaakceptowane. To wszystko – drogą elektroniczną. Trzeba jednak pamietać - jeśli chcemy przekazać 1 proc. na organizację pożytku publicznego - to zeznanie trzeba zmodyfikować. 

Zeznanie podatkowe za 2018 r, czyli PIT 2019 wypełni  za nas Krajowa Administracja Skarbowa i przyśle nam do akceptacji drogą elektroniczną.
PIT-37 i PIT-38 – kiedy nic nie robimy
W przypadku zeznań PIT-37 i PIT-38 można z zeznaniem nic nie robić – wtedy, z upływem terminu do składania zeznań rocznych (w tym roku to 30 kwietnia), zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane.
Możliwość rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dotyczy podatników rozliczających się: indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.
Można zeznanie odrzucić
Jeśli odrzucimy zeznanie przygotowane przez KAS, rozliczymy się z fiskusem samodzielnie.
Zeznanie można też zmodyfikować
Zeznanie przygotowane przez KAS można też zmodyfikować lub uzupełnić o dane, których nie ma KAS i następnie je zaakceptować. Dotyczy to szczególnie rozliczenia ulg i przekazania 1 procenta dochodu na organizacje pożytku publicznego.
Rozliczenie ulg i jednego procenta
Modyfikacja dotyczyć może rozliczenia ulg, albo przekazania 1 proc. podatku na organizację pożytku publicznego.
Poniżej przedstawiamy szczegółowa instrukcję jak przekazć 1 procent na organizacje pożytku publicznego (opp).


e-PIT na Portalu Podatkowym od 15 lutego
Z wypełnionym PIT-em będzie można zapoznać się na Portalu Podatkowym od 15 lutego do 30 kwietnia. Ewentualnego zwrotu podatku będziemy mogli się natomiast spodziewać po około 45 dniach. W przypadku papierowej deklaracji, fiskus ma na to 90 dni.
W zeznaniu przygotowanym przez KAS podatnicy będą mogli wskazać lub zaktualizować numer konta bankowego zgłoszony w urzędzie skarbowym do zwrotu nadpłaty.
NRG, Ministerstwo Finansów, jk

1 komentarz: